فرياد بي صدا

Disclaimer : In This Site , There Are Some Words That Aren't So Polite & May Not Be Suitable For Children Under +18  

Sunday, May 31, 2009
اندر احوالات انتخابات :

انتخابات امسال آدمو یاد زمان انتخابات سید خندان , خاتمی , می اندازه . یه آدمی که کسی نمیشناختش یهو پیداش شد و یه مشت جوون ساده لوح هم دوره ش کردن و چه شعارها و وعده هایی هم داد و چنان شور و نشاطی به مردم تنقیه کرد که همه گفتن تموم شد ! ایران شد لس آنجلس ! 8 سال بعد قیافه همون جوون ها و مردمی که به سید خندان رای داده بودن دیدنی بود و دل آدم برای این مادر مرده ها کباب میشد !
امسال هم یه موجود دیگه ای به اسم موسوی رو علم کردن و داره همون جریان کم کم شکل میگیره . دیگه در کونمون هم شده رنگ سبز و رنگ سبز میبینیم استفراغمون میگیره ! هر کی طرفدار این مردک هست هر چیز سبزی که دستش اومده به خودش و ماشینش و لباس و دست و در و دیوارش آویزن کرده . مد شده به آنتن رادیوی ماشین ها یه روبان سبز میبندن . دخترها و پسرها به مچ دستشون بند سبز میبندن ! بعضی ها شال سبز گردنشون انداختن . بعضی ها که خیلی پیازداغش رو زیاد کردن , مانتو و روسری و کفش سبز تنشون کردن ! خلاصه هر کی هر چیز سبزی پیدا میکنه به نشونه موسوی پرستی با خودش همراه میکنه !
دیدن تابلوهای تبلیغاتی هم خالی از لطف نیست و با اینکه خیلی از مردم میخوان سر به تن این در و دیوونه ها نباشه ولی ناخودآگاه با این تبلیغات بامزه آدم می ایسته و چند دقیقه ای میخنده ! شهرداری بیلبرد هایی رو در گوشه و کنار شهر قرار داده کنار پیاده رو ها و خیابون ها که کاندیداها میتونن روشون تبلیغ کنن ! من چیزی از محسن رضایی ندیدم و انگار این آدم خودش میدونه که بود و نبودش اصلن به تخم مردم هم نیست !
کروبی تبلیغاتش بصورت پوستر های بزرگ عمودی هست . موسوی کاغذ هایی در قطع A4 که عکس صورتش رو گذاشتن و احمدی نژاد از همه جالب تره . هیچ نشونی نداره و طرفدارانش فقط با نوشته کار میکنن . یعنی هر جایی که محل تبلیغ هست با خط درشت نوشته شده :کاندیدای ما احمدی نژاد و بعد روی احمدی نژاد 10 تا عکس موسوی رو چسبوندن به نشونه ریدن به احمدی نژآد .
البته باید به مغز متفکر سازمان تبلیغات احمدی نژاد کفت که : تقریبن تمام طرفداران شماها رو آدم های بیسواد و اُمُل و مکتبی تشکیل میدن و این بدبخت ها هم که سواد خوندن و نوشتن و بدتر از اون شعور ندارن که بفهمن به کی دارن رای میدن همشون گاو ( ع ) هستن و ای کاش فکر این جماعت امل رو میکردن و اقلن یه عکسی از این وجیهه چاپ میکردن تا طرفدارانشون بتونن بفهمن چی به چیه و قضیه کروبی نشه و اینبار احمدی نژاد یه چرت بزنه ببینه به قعر جدول پرتاب شده !!!!
بعضی جاها رو عکس ها نوشته های جالبی هم میتونی ببینی . مثلن روی عکس کروبی نوشتن جن ! روی موسوی نوشته بودن : موسوی دوستت داریم شومبول طلا ! واسه احمدی نژاد هم که مشخصه : فحش خوارد – مادر ...
بررسی آماری ای هم که داشته باشیم به آرا کاندیداها بد نیست :
- محسن رضایی فرمانده سابق سپاه مشخصه که رای بیار نیست مگه اینبار معجزه هزاره چهارم رخ بده و یهو این رئیس جمهور بشه ! اونقدر هم بی سر و صداست که کسی اصلن بهش اعتنا نمیکنه !
- کروبی احتمال برنده شدنش پنجاه , پنجاه هست و بیش از این هم نمیشه ازش انتظار داشت و احتمالن هم رای نمیاره چون این مادر مرده از جنس آخوند هست و مردم چنان با این جماعت قابلمه به سر بد هستن که امروز چند جا دیدم هر جا پوسترش رو چسبونده بودن بالاش نوشته بودن : دسته بُز یا جن یا پیر خرفت یه وقت خوابت نبره و ...
- احمدی نژاد که اصلن گفتن نداره . با پروژه ضایع کردنی که برای این مردک چلغوز در پیش گرفته شده از سوی 3 کاندیدای دیگه و همینطور گند کاریهایی که درست دم انتخابات ازش سر زده و دست های پنهان پشت پرده ای که نمیخوان آقا رای بیاره , امیدی بهش نیست و اگر دوباره رای بیاره باید مطمئن شد که در نظام اسلامی یک کودتای مخفی رخ داده که این مردک دوباره رئیس جمهور بشه چون حتا رهبری ایران هم فهمیده که ادامه این روند یعنی فروپاشی کل نظام سیاسی ایران !! پس به مصلحت نظام نیست رای آوردنش و تخریب کردنش الان حلال شده ..
- موسوی , چهره ای مخفی , ورژن ارتقا یافته احمدی نژاد که تحجر احمدی نژاد رو در کنار زیرکی و مغز و هوش به ارث برده و دقیقن همه چیزهایی که احمدی نژاد نداشت رو این داره و چیزهایی رو که اون داشت این بیشتر داره ! ضرب المثلی هست که میگه بترس از آنکس که سر به تو دارد .. موج طرفداری از موسوی روز به روز داره بیشتر میشه و امروز حتا کارناوال های حمایت از موسوی هم در خیابونها به راه افتاده بودن و در تمام استان ها و شهرستانها هم این خیزش پدید اومده و برعکس جریاناتی داره اتفاق می افته که نفرت مردم رو از احمدی نژآد بیشتر و بیشتر میکنه .. یک نمونه اون عدم حضور مردم در سخنرانی احمدی نژاد در خوزستان ..

حالا با این دورنما , باید دید اوضاع آیا بهتر میشه یا بدتر ؟ تقریبن هیچ کدوم از این کاندیداها برنامه روشنی از اقداماتشون رو ارائه ندادن و دلیلش ترکمونی هست که احمدی نژاد زد در 4 سال پیش و وعده هایی داد که هیچ کدوم رو نتونست بهش عمل کنه و کاندیداهای امروزی نمیخوان این تجربه رو تکرار کنن و از وعده دادن های افراطی پرهیز میکنن و وعده هایی هم که میدن محتاطانه هست و عملی . از طرفی اوضاع سیاست خارجی و داخلی و اقتصادی کشور به دلیل مدیریت امام زمانی احمدی نژآد چنان آشفته ست که هیچ کاندیدایی جرات نداره به صراحت دم از اصلاح صد درصدی اوضاع بزنه . تمام دنیا هم چشم به این انتخابات و نتیجه اون دوختن . اسرائیلی ها منتظرن ببینن نتیجه چی میشه تا اقدامات نظامی رو روی میز بیارن . آمریکایی ها منتظرن ببینن آیا رابطه ای شکل میگیره تا بتونن ایران رو از خر شیطون اتمی شدن پایین بیارن و در غیر اینصورت تحریم های کمر شکنی مثل بنزین رو به اجرا بذارن ! باقی همسایه های دوست نمای ایران هم دل به این خوش کردن تا یک اتفاقی بیافته و ایران ضعیفتر بشه در منطقه و اونها امنیتشون بالاتر بره یا از ایران امتیازاتی بگیرن ! در داخل هم اوضاع وحشتناکه . فقر عمومی مردم و تورم کمر شکن اساسی ترین موضوعاتی هست که رئیس جمهور جدید باهاش دست به گریبان خواهد شد . کم شدن درآمد نفت و غیب شدن میلیاردها دلار پول ملت و خالی شدن خزانه کشور و واردات بی رویه و نقدینگی افسار گسیخته, دولت جدید رو طبق وعده های موسوی وادار به سامان دهی مالیات ها میکنه برای تامین درآمد دولت ! بسیاری از باج هایی که احمدی نژاد به طبقات گوناگون داده بود برای ساکت نگهداشتن مردم , قطع خواهند شد مثل واردات بی رویه و یا پول هایی که وعده داده شده بودن و .. اینها میتونن نارضایتی عمومی رو حتا تشدید کنه .
در نهایت احتمال داره در یکی دو سال اول اوضاع نه تنها بهتر نشه که بدتر هم بشه . باید دید رئیس جمهور جدید میتونه از پس این مشکلات بر بیاد یا همچنان در مسیر سقوط به پرتگاهی که احمدی نژاد اسفالتش کرده ادامه پیدا میکنه . من طرفدار هیچ کدوم اینها نیستم . ولی به ادعای مردم و کاندیداها اگر واقعن به این وعده ها و قول ها عمل بشه , آزادی بیان و حقوق بشر کروبی و یا مسائل شفاف اقتصادی و مدیریت کاردان موسوی و رابطه منطقی با کشورهای متخاصم ! کیه که بدش بیاد یا مخالف باشه ؟؟؟ فقط تنها چیزی که میتونم بگم این هست که امیدوارم همه چیز خوب پیش بره و جوجه رو هم آخر پاییز میشمارن نه حالا یا .. شاهنامه آخرش خوشه ...........................................................................................

© تمام حقوق و مزايای این سایت متعلق به شخص شيوا میباشد

Design By Shiva © 2001