فرياد بي صدا

Disclaimer : In This Site , There Are Some Words That Aren't So Polite & May Not Be Suitable For Children Under +18  

Thursday, December 12, 2002
وقتی من شاعر می شم !! از نوع دره پیتی !!

نمی دونم چرا جدیدا مُد شده توی وبلاگها که فقط مزخرف می نویسن !! مثلا مثل بعضی ها فقط یک کلمه می نویسن و چند تا آدم احمق تر از صاحب وبلاگ هم میان و چنان تفسیری می کنن برای اون یک کلمه که آدم هاج و واج می مونه که ای بابا این یک کلمه یعنی اینقدر باز ارزشی و و مفهوم فلسفی داشت که این طرف این همه روش فکر کرده و نوشته ؟؟؟؟ خوش به حال ایران که این همه توی اون معلم ثانی و ارسطو و سقراط و بقراط و ... مثل قارچ سبز شده !!
مثلا تو یک سایت که از نظر محتوا زیر صفره و مطالبش بصورت تلگرافی نوشته می شه و به ادعای صاحبش " وقت نمی کنن اینجا بنویسن " چون توی یک سایت رسمی عضو هستن و باید روی اون انرژی بگذارن , و با همه اینها به عنوان وبلاگ برگزیده هم شناخته شدن , در یکی از مطالب اون نوشته شده بود :
گمش کردم !!
و حالا بسیار جالب تر !! یک آدم به تمام معنا روانی و احمقی هم پیدا شده بود و برای همین 2 کلمه , این تفسیر رو در قسمت نظر خواهی اون نوشته بود :

- گمش کردی !! چی رو ؟ کسی نمی دونه ! هر کسی یک حدسی می زنه !اما خود این گم کردن یک فرمول کلی هست که با همه ارتباط برقرار می کنه ! یک ساعت و سی و یک دقیقه بعد موضوع روشن می شه ! صدای یک تلفن توی حالت خواب و بیداری و هذیان واقعیت بوده !دوباره تلفن زنگ می زنه ! خودشه ... چی می گی ؟ چی می شنوی ؟ و ما هیچی نمی دونیم ... پس گمش کردم !!!!!

توی اکثر وبلاگها شاهد هستیم که اکثرا یا مطالب سایت های دیگه رو نقل می کنن مثل ملا حسین درخشان که چون خودش گزارش گر بخش مزخرف فارسی بی بی سی هست ناخودآگاه هم به خورد ما خبر های دست صدم رو می ده !! یا عده ای از مسائلی که در عالم واقعیت نمی تونن بهش برسن , مثل مسائل جنسی و سیاسی , سعی در مطرح کردنش می گیرن اما همین عده هم که جزو اونها خبرنگار هم دیده می شه جرات بیان حقایق اشکار رو ندارند ..... یک عده سفیه اندر عاقل هم که ادعای ناصر خسرو بودن می کنن و سفر نامه می نویسن . اونهم کاملا احمقانه انگار که وبلاگ دفتر خاطرات اونهاست و تمام خلایق منتظر هستند که ببینن براشون چی پیش اومده در طول روز !! مثلا : امروز برف اومد - دیروز دو بار جیش کردم - یک هفته ست که پریودم - فردا می رم قبرستون - امشب شام خوردم - پریشب بابام با من دعوا کرد ! شب خوابیدم ... صبح بیدار شدم !! باز این ها اگه جالب بود و اتفاق جذابی درش رخ می داد یک چیزی !! اما مثلا انار خوردن خورشید خانم ساعت 3 نصفه شب چه جذابیتی می تونه داشته باشه ؟ یا چند کلمه : زندگی درس و دیگر هیچ زن - نوشت ؟!!! احتمالا این وبلاگ ها برای این عده حکم کره الاغ ندا رو داره که هر وقت دلتنگی می کرد اون عروسک الاغ نما رو مخاطب قرار می داد و باهاش اختلاط می کرد ..... و یا تفال می زنن به نوشته های دیگران که مثلا فلانی امروز تو سایتش مطلب جالبی نوشته بود .... مطلب رو عینا نقل می کنن و بعد تفسیری کوتاه در ادامه نقل می کنند و تمام !! انگار اره برقی رو گلوشون گذاشتی ک باید حتما یک چیزی بنویسن !!!!! یک عده هم هستن مثل همین بابا نوش آدر خودمون که تازگی ها فیلش یاد هندوستان کرده و طراوت جوانی بهش دست داده !! بعد از گرفتن جایزه برای ما تیپ می زنه و ژست های آلفرد هیچکاکی می گیره و عکس هاش رو از در و دیوار سایتش آویزون می کنه با اون کلاه و سیگار گوشه لبش و .... !! یک عده هم مثل فروغ که ادعای فرخزادی رو یدک می کشه و زده تو خط فمینیسم افراطی و از خر شیطون پیاده نمی شه و وتازه آتیشش هم تندتر شده و سایت ونوس رو راه انداخته ! جای آفرودیت خالی !! یک عده هم میان و مدتی می نویسن و بعد هم دو خط می نویسن که بنا به عللی جیم شدیم !!

موضوع جالب تر دیگه هم اینه که حالا که رسیدیم به اولین سال تشکیل وبلاگستان , خیلی از تازه واردها و حتی قدیمی ها ادعای اولین بودن رو می کنن ! برای مثال طبق آمار " حسین گالوپ درخشان پرس " اولین دارندگان وبلاگهای زنان شامل اینها هستند :
مرجان عالمی
شهرزاد عالم فتحی
طناز فرازی
ندا حریری
خورشید خانم
آذر لوگ
طناز
خودم
و ......

خلاصه ختم کلام اینکه دیگه شور این وبلاگ نویسی داره در میاد و کم کم داره به معنای و اقعی مبتذل ادبی اندر خزعبل به توان N می شه !!!!
اما در کل سرزمین جالبیه اینجا !! از هر فرقه و مرام و دسته ای داریم ! خالی بند و لات و لوت و متظاهر و شاعر و کمونیسم و آنارشیسم و فمینیسم و دو جنسه و فاحشه و خبرنگار و زبان شناس و نویسنده و دکتر و مهندس و عمله و بنا و چاقو کش و کاسب و دلال تاجر و بازرگان و مخ زن و ....

ندارد غصه هایم انتهایی
ز دست نوشته های کذایی
تمام سوژه ها خالی بندی
رسد پاین به شکل بس چرندی
دریغا کم شده در بالاگات امروز
شمار نگارندگان دلسوز
که نگارنده گر در جنب و جوش است
برای دل خود بفکر تیراژ است
تا پیدا کنند خوانندگانی
عروسک چهره و ایضاً مامانی
یا نماید سوژه ها را دستکاری
به خورد ما دهد چو آب جاری
به خود گویی که قصدم اتنقاد است
تهاجم های فرهنگی بسیار است
از این فرصت که فعلا دست داده
مرتب می کنیم سوء استفاده
بله ... این وضع بلاگستان است
به قول نداها غیاث آباد است
نموده غصه هایم را دو چندان
نمانده شور و حالی در دل من
ندارم هیچ میلی به خواندن
همان به که از مونیتور خانه
ببینم سوژه های تکراری
بگویم حرف خود را صاف و ساده
ای کسانی که ایمان آوردید
مروید غیاث آباد با اهل خانواده
که یا بر نشیمن گاه شما را گیرد خواب
و یا از شرم دیدن می شوید آب ...

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~........................................................................................

© تمام حقوق و مزايای این سایت متعلق به شخص شيوا میباشد

Design By Shiva © 2001